Zbiekra eneregie 23

DARUJTE ♥ Zabezpečme

 prevádzku Rehabilitačného strediska

Milé darkyne a darci,

‼️ V zbierke na pokrytie energii pokračujeme pretože Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny nám zamietlo humanitárnu pomoc, Ministerstvo hospodárstva ani nereagovalo. Zostávame už len my – dobré duše, ktorým osud ľudí s duševným ochorením nie je ľahostajný.
Ďakujeme za akýkoľvek príspevok tu: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/14853

Našim cieľom a zámerom  je preklenúť náročné obdobie na prevádzku nášho Rehabilitačného strediska. Tohoročný nárast energií a zložitej situácie v sociálnych službách si už vypýtal svoju daň vo forme zrušenia 2 bytov Podporovaného bývania.  Pritom počet ľudí s duševnou poruchou narastá. Potrebujeme tu byť pre nich. Náklady na energie miestností nášho Rehabilitačného strediska sa vyšplhali pre nás, do neudržateľnej výšky, mesačne sa navýšili o sumu 515,09€, čo predstavuje cca 5500,-€ na rok 2023. Šetríme kde je to v našich silách.

Pre riešenie tejto situácie sa obraciame na Vás, milé darkyne a darci. Vaša finančná pomoc nám pomôže zafinancovať nárast energií na 3 mesiace, aby sme mohli poskytovať pomoc aj ďalšie roky. Ide nám o všetko….

O nás: Napriek situácii, ktorej čelíme, staráme sa už viac ako štvrťstoročie o  ľudí s duševnou poruchou. V Rehabilitačnom  stredisku sa naši psychológovia a sociálna pracovníčka venujú 34 klientom.  Za rok 2021 sme v  rámci projektu pro bono poskytli 558 psychoterapií 46 ľuďom v núdzi.  Aj v tomto zložitom období sa zameriavame na šírenie osvety o duševných poruchách, poskytujeme pomoc širokej verejnosti prostredníctvom poradenstiev. Snažíme sa pomôcť našim klientom osamostatniť, zamestnať sa,  predísť relapsom a možným hospitalizáciám.

Ústami našich klientov, čo pre nich znamená možnosť navštevovať Dss-MOST:

Maťo:“ Po vlastnej rodine, je MOST druhá moja rodina, kde rád chodím, lebo tu mám 3 kámošky a veľa kamarátov. Som tu spokojný, že nesedím sám doma pri telke.

Anonymne: „Do MOSTU chodím veľmi rada. Je to pre mňa druhá rodina. Vďaka MOSTu sa mi polepšila psychika. Našla som si tu kamarátov. Sú tu fajn pracovníci, vždy so všetkým ochotne pomôžu, ak mám nejaký problém. Do MOSTu chodím s radosťou lebo je tu super“.

Jožko:“ Lebo je tu dobrá spoločnosť. Mám tu veľa dobrých kamarátov. Je tu zábava a dobrý denný program.“

 

Sme vám zo srdca povďační, ak našu prácu podporíte. Sme tu stále pre nich ” aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami”. Ďakujeme, MOST-áci

❤️

Prispieť môžete tu, ďakujem, ste super ♥.

Vaša Zuzana a MOSTáci