rs program

#PodporaMOSTu alebo Koronavírus nás nezastaví, sme tu pre ľudí s

 duševnou poruchou

Zapojiť/PodporaMOSTu sa môžete tu:

 #PodporaMOSTu

Náš príbeh

Milí darci, zo srda Vám ďakujeme za vašu podporu.
Napriek situácii, ktorej čelíme, staráme sa o 6 ľudí s duševnou poruchou v našich 2 bytoch Podporovaného bývania – nájomné musíme platiť. Rehabilitačné stredisko – 33 klientom sa venujú pracovníci, mzdy vyplácame, nájom nám beží. Za rok 2020 bolo poskytnutých 406 psychoterapií ľuďom v núdzi v rámci projektu pro bono pri psychologickej ambulancii – telefónne poplatky, potreba nových mobilov, telefonické poradenstvo pre širokú verejnosť funguje. … A preto budeme zo srdca povďační, ak našu prácu podporíte. Sme tu stále pre nich ” aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami”.

Ďakujeme, MOST-áci

 

Stále, v tejto zložitej situácii poskytujeme sociálne služby : 

Naše rehabilitačné stredisko -zabezpečuje psycho-sociálnu rehabilitáciu  33 klientom, ktorým sa  venujú naši pracovníci- psychológovia, sú s nimi opäť v bezprostrednom kontakte a pomáhajú im preklenúť ťažké obdobie.

V  zariadení Podporovaného bývania – máme ubytovaných v 2 bytoch  6-tich klientov, kľúčoví pracovníci sú neustále s našimi klientmi – ľuďmi s duševnou poruchou, k dispozícii osobne,  cez telefón alebo NT,  sú im veľkou oporou.

Zdravotnícke služby : Počas roku 2020 bolo poskytnutých 406 psychoterapií ľuďom v núdzi v rámci projektu pro bono pri psychologickej ambulancii.

Ale fungujeme so starými tlačitkovými mobilmi, na NT nám nefungujú mikrofóny, platíme nájomné, energie, mzdy,  zabezpečujeme dezinfekčné prostriedky…..

Potrebujeme riešiť aj tieto vystáte problémy. Veľmi nám pomôže Vaša pomoc, lebo je jedinečná!

Podporiť nás môžete aj nákupom nádherných šperkov,rúšok…na

https://www.sashe.sk/Dss-MOST

Náš Dss – MOST, nezisková organizácia je tu už 26 rokov v Bratislave. Pomáhame uzavretým ľuďom s duševným ochorením, najmä schizofréniou či afektívnymi poruchami. Našou víziou je spoločnosť, v ktorej ľudia s duševnými poruchami budú akceptovanou súčasťou života spoločnosti: ” Aby ľudia s duševnou poruchou boli s nami a nie sami”.

http://www.dss-most.sk/

https://www.facebook.com/DssMost

Ďakujeme zo ¦, Vaši MOSTáci