rs program

#GivingTuesday, 28.11.2023 je SVIATOK ŠTEDROSTI A

  DOBRÝCH SKUTKOV.

Milé darkyne a darci,

28.11.2023 je SVIATOK ŠTEDROSTI A DOBRÝCH SKUTKOV.
#GivingTuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Každoročne sa koná v utorok po Black Friday ako reakcia na nákupný ošiaľ, ktorý je pre toto obdobie typický.
Za celú našu 28 ročnú existenciu sme neboli v takom ohrození. Náklady na elektrickú energiu a vykurovanie miestností nášho Rehabilitačného strediska sa vyšplhali pre nás, do neudržateľnej výšky. Za služby nájmu sme pôvodne platili 438,73 eur, od 1.12.2023 platíme 1172,06 eur.
Pre riešenie tejto situácie sa obraciame na Vás. Vaša finančná pomoc nám pomôže predísť ukončeniu poskytovania sociálnej služby, pokryť náklady na služby nájmu (zvýšenú elektrickú energiu a vykurovanie ) na 1 mesiac.

Pomôcť, môžete tu: Podporím zabezpečenie rehabilitačného strediska

Pre riešenie tejto situácie sa obraciame na Vás. Vaša finančná pomoc nám pomôže predísť ukončeniu poskytovania sociálnej služby, pokryť náklady na služby nájmu (zvýšenú elektrickú energiu a vykurovanie )  na 1 mesiac.

Našim cieľom a zámerom  je preklenúť náročné obdobie na prevádzku nášho Rehabilitačného strediska a zabezpečiť potrebné vzdelávanie našej sociálnej pracovníčke. Minuloročný  a tohoročný nárast elektrickej energie a zložitá situácia v sociálnych službách si už vypýtali svoju daň vo forme zrušenia 2 našich bytov Zariadenia Podporovaného bývania.  Pritom počet ľudí s duševnou poruchou narastá. Potrebujeme tu byť pre nich.

Ústami našich klientov, čo pre nich znamená možnosť navštevovať Dss-MOST:

Maťo:“ Po vlastnej rodine, je MOST druhá moja rodina, kde rád chodím, lebo tu mám 3 kámošky a veľa kamarátov. Som tu spokojný, že nesedím sám doma pri telke.“

Anonymne: „Do MOSTU chodím veľmi rada. Je to pre mňa druhá rodina. Vďaka MOSTu sa mi polepšila psychika. Našla som si tu kamarátov. Sú tu faj pracovníci, vždy so všetkým ochotne pomôžu, ak mám nejaký problém. Do MOSTu chodím s radosťou lebo je tu super“.

Jožko:“ Lebo je tu dobrá spoločnosť. Mám tu veľa dobrých kamarátov. Je tu zábava a dobrý denný program.“

Sme vám zo srdca povďační, ak našu prácu podporíte. Sme tu stále pre nich ” aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami”. Ďakujeme, MOST-áci

❤️Prispieť môžete tu, ďakujem, ste super ♥.

Vaša Zuzana a MOSTáci

ďakujeme zo ♥
Vaši MOSTáci
#givingtuesdaysk
#mozempomozem