Kolko lasky

Pokojné Vianoce a šťastný nový rok vám praje Dss-MOST.

Prajeme krásny a pokojný čas, šťastný nový rok

Sme vďační, že ste v uplynulom náročnom roku s nami a našimi klientmi, stáli pri nás, podporovali našu prácu pre ľudí s duševnou poruchou.
Prajeme krásny a pokojný čas Vianoc a šťastný nový rok.

Vaši MOSTáci

Náš Dss – MOST, nezisková organizácia je tu už 28 rokov v Bratislave. Pomáhame uzavretým ľuďom s duševným ochorením, najmä schizofréniou či afektívnymi poruchami. Našou víziou je spoločnosť, v ktorej ľudia s duševnými poruchami budú akceptovanou súčasťou života spoločnosti: ” Aby ľudia s duševnou poruchou boli s nami a nie sami”.

Milé darkyne, milí darcovia, zo ♥  Vám ďakujeme za vašu podporu.

Nevzdávame sa, aj napriek ťažkej prevádzkovej situácii tu chceme byť ďalších 20 rokov pre ľudí s duševnou poruchou.  V Rehabilitačnom stredisku sa naši psychológovia a sociálna pracovníčka venujú 34 klientom. Za rok 2021 sme v rámci projektu pro bono poskytli 558 psychoterapií 46 ľuďom v núdzi. Aj v tomto zložitom období sa zameriavame na šírenie osvety o duševných poruchách, poskytujeme pomoc širokej verejnosti prostredníctvom poradenstiev. Snažíme sa pomôcť našim klientom osamostatniť, zamestnať sa, predísť relapsom a možným hospitalizáciám.

Ústami našich klientov, čo pre nich znamená možnosť navštevovať Dss-MOST:

Maťo:“ Po vlastnej rodine, je MOST druhá moja rodina, kde rád chodím, lebo tu mám 3 kámošky a veľa kamarátov. Som tu spokojný, že nesedím sám doma pri telke.“

Anonymne: „Do MOSTU chodím veľmi rada. Je to pre mňa druhá rodina. Vďaka MOSTu sa mi polepšila psychika. Našla som si tu kamarátov. Sú tu fajn pracovníci, vždy so všetkým ochotne pomôžu, ak mám nejaký problém. Do MOSTu chodím s radosťou lebo je tu super“.

Jožko:“ Lebo je tu dobrá spoločnosť. Mám tu veľa dobrých kamarátov. Je tu zábava a dobrý denný program.“

A preto budeme zo srdca povďační, ak našu prácu podporíte tu: https://www.ludialudom.sk/profil/detail/1438ludialudom_web-e1584615215355

Sme tu stále pre nich ” aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami”.

Ďakujeme, MOST-áci