#somdoma – kópia

#Zostandoma. Ako zvládnuť karanténu? Kognitívne cvičenie pre Vás.

Milí MOSTáci,

aj keď sme stále doma, tak môžeme vykonávať rôzne aktivity, ktoré sme robili aj v našom rehabilitačnom stredisku v Dom sociálnych služieb – MOST, n.o.. Ponúkneme vám rôzne návrhy, ako môžete tráviť svoj čas doma.
Budeme tu dávať rôzne kognitívne cvičenia ✂️, kreatívne nápady, ktoré si môžete vyrobiť aj sami doma, zaujímavé články a stránky. Skúste si spraviť toto zaujímavé kognitívne cvičenie, ktoré si pre vás pripravila naša pracovníčka a kolegyňa Veronika ♥.

Nasledujúce kognitívne cvičenie (si môžete prečítať aj na sashe žurnál), má za cieľ pripraviť vás na hypotetickú situáciu, že by ste počas tohto obdobia museli ostať v karanténe – teda dva týždne doma bez možnosti vychádzať von. Hoci dúfame, že sa vám karanténa vyhne, uchovajte si vaše kognitívne cvičenie (ďalej KC), aby ste ho v prípade, že sa v takej situácii ocitnete, mohli použiť ako pomôcku 🙂

KC pozostáva z úloh:

Napíšte 5 vecí (okrem jedla), ktoré potrebujete mať doma, aby ste zvládli dvojtýždňovú karanténu:

Napíšte si zoznam potravín, ktoré by ste si nakúpili na dvojtýždňovú karanténu (uvažujte tak, aby ste počas dvoch týždňov nemuseli nič dopĺňať:

Napíšte aspoň 10 aktivít, ktorým by ste sa počas dvojtýždňovej karantény mohli venovať:

Napíšte čo najviac spôsobov, akými počas karantény môžete bezpečne komunikovať s ľuďmi mimo vašej domácnosti:

Napíšte aspoň 5 aktivít, ktoré môžete urobiť každý deň pre to, aby ste sa počas karantény cítili dobre:

 

Kolektív pracovníkov Dss-MOST, n.o.