Želáme príjemné prežitie vianočných sviatkov, pohodu v kruhu rodín
Náš Dss – MOST, nezisková organizácia je tu už 30 rokov v Bratislave. Pomáhame uzavretým ľuďom s duševným ochorením, najmä schizofréniou či afektívnymi poruchami. Našou víziou je spoločnosť, v ktorej ľudia s duševnými poruchami budú akceptovanou súčasťou života spoločnosti: ” Aby ľudia s duševnou poruchou boli s nami a nie sami”.
Milé darkyne, milí darcovia, zo ♥ Vám ďakujeme za vašu podporu.
Nevzdávame sa, aj napriek ťažkej prevádzkovej situácii tu chceme byť ďalších 20 rokov pre ľudí s duševnou poruchou. V Rehabilitačnom stredisku sa naši psychológovia a sociálna pracovníčka venujú 33 klientom. V rámci projektu pro bono poskytujeme psychoterapie ľuďom v núdzi. Aj v tomto zložitom období sa zameriavame na šírenie osvety o duševných poruchách, poskytujeme pomoc širokej verejnosti prostredníctvom poradenstiev. Snažíme sa pomôcť našim klientom osamostatniť, zamestnať sa, predísť relapsom a možným hospitalizáciám.Ústami našich klientov, čo pre nich znamená možnosť navštevovať Dss-MOST:
Maťo:“ Po vlastnej rodine, je MOST druhá moja rodina, kde rád chodím, lebo tu mám 3 kámošky a veľa kamarátov. Som tu spokojný, že nesedím sám doma pri telke.“
Anonymne: „Do MOSTU chodím veľmi rada. Je to pre mňa druhá rodina. Vďaka MOSTu sa mi polepšila psychika. Našla som si tu kamarátov. Sú tu fajn pracovníci, vždy so všetkým ochotne pomôžu, ak mám nejaký problém. Do MOSTu chodím s radosťou lebo je tu super“.
Jožko:“ Lebo je tu dobrá spoločnosť. Mám tu veľa dobrých kamarátov. Je tu zábava a dobrý denný program.“
A preto budeme zo srdca povďační, ak našu prácu podporíte tu: https://www.ludialudom.sk/profil/detail/1438
Sme tu stále pre nich ” aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami”.
Ďakujeme, MOST-áci
